Archive for Maj, 2014

Dobra pielęgnacja kluczem do pięknej skóry

Młody wygląd, piękna skóra, szczupła sylwetka to marzenie każdej kobiety. W rzeczywistości jednak spełnia je tylko niewielki procent pań. Na to, jak się wygląda wpływ ma przecież wiele różnych czynników. Z pewnością urodzie nie sprzyja męcząca i stresująca praca, brak snu czy nieodpowiednia dieta, nie mówiąc już o zanieczyszczeniach powietrza i szkodliwym promieniowaniu słonecznym. Skóra atakowana jest więc ze wszystkich możliwych stron. Niestety nie można tego uniknąć, ale można się już przed tym wszystkim bronić i tym samym zapewnić sobie piękny wygląd na długie lata. Podstawa to oczywiście dieta. Nawet jeśli zaniedba się wypoczynek czy sen, nie można odmówić sobie zdrowych posiłków bogatych w witaminy i minerały. Warto wspomóc się też suplementem diety. Z pewnością na wygląd skóry dobrze wpłyną też odpowiednio dobrane kosmetyki. Ważne jest przy tym tak samo oczyszczanie, jak i pielęgnacja i ochrona. Co jakiś czas warto też zastanowić się nad droższym zabiegiem, który poprawi wygląd skóry. Z pewnością nie zaszkodzi galwanizacja, która jest idealna dla osób z ziemistą cerą. Po serii zabiegów skóra jest lepiej ukrwiona, zwiększa się produkcja kolagenu, a same pory również się zwężają, dzięki czemu twarz jest o wiele gładsza. Przed zabiegiem koniecznie trzeba jednak skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się o wszystkich ewentualnych przeciwwskazaniach.

Pora zadbać o skórę twarzy

Atrakcyjny wygląd przydaje się w życiu, tym bardziej obecnie, kiedy wciąż jeszcze panuje kult młodości. Szczupła sylwetka i ładna twarz mogą okazać się przepustką do kariery, pierwszym krokiem do miłości, znacznym ułatwieniem na co dzień. Z pewnością warto być ładnym, ale jednak samo to pojęcie jest też bardzo względne. Coraz częściej za atrakcyjne uznawane są osoby, które wcale nie uznawane za szczególnie piękne i na odwrót. Jak to się dzieje? Kluczowa okazuje się pielęgnacja. Osoby, które o siebie dbają, są świadome swoich zalet i wad w wyglądzie potrafią zaprezentować się tak, że uznawane są za atrakcyjne. W dodatku doskonale też wiedzą, co zrobić, żeby czas pracował na ich korzyść. Niestety z wiekiem nawet najładniejsza buzia pokrywa się coraz gęstszą siecią zmarszczek. Proces ten na jakiś czas zatrzymać mogą odpowiednie kosmetyki, z czasem jednak niezbędne stają się bardziej radykalne rozwiązania. Na pewno dobrze jest docenić różne zabiegi, jakie oferowane są w klinikach medycyny estetycznej. Tu jednak warto zachować pewną ostrożność. Zamiast botoksu lepiej jest wybrać kwas hialuronowy. Dobrze na wygląd skóry wpłynąć też może galwanizacja. Pod wpływem prądu skóra nie tylko staje się lepiej ukrwiona i dzięki temu również i promienna, ale zaczyna też produkować znacznie więcej kolagenu, przez co jest bardziej odporna na starzenie.

Piękna skóra mimo upływu lat

Dbanie o siebie i swoje zdrowie staje się dyżurnym tematem w mediach. O zaletach przejścia na zdrowy styl życia wypowiadają się gwiazdy, celebryci, ale również i specjaliści i lekarze. Warto o siebie dbać, a chociaż wymaga to czas, a nierzadko i pieniędzy, to jednak ta inwestycja zwraca się z nawiązką. Sport i zdrowa dieta nie tylko sprzyjają utrzymaniu dobrej formy i szczupłej sylwetki, ale również i świetnie chronią przed negatywnym wpływem stresu na organizm. Osoby aktywne, zdrowe, wypoczęte zazwyczaj też są bardziej pozytywnie nastawione do życia i lepiej radzą sobie z codziennymi obowiązkami. Styl życia w pewien sposób wpływa również i na wygląd. Chociaż nie można uniknąć trudnych dni, to jednak również i na nie można się odpowiednio przygotować. Dobrze jest wyspać się na zapas, jak również i zacząć sięgać po odpowiednie kosmetyki, które nie tylko w pewien sposób zrelaksują, ale i ukryją ślady zmęczenia. Warto więc sięgać tak samo po kremy pod oczy redukujące opuchnięcia, jak również i po preparaty rozświetlające. Dobrze jest też przekonać się do różnych zabiegów oferowanych w klinikach medycyny estetycznej. Bezpieczna i jednocześnie skuteczna jest np. galwanizacja, która sprowadza się do pobudzania skóry prądem stałym. Pod jego wpływem skóra napina się, poprawia się krążenie, pobudzona zostaje też produkcja kolagenu.

Jak odzyskać młodość i promienność?

Zdrowie niestety nie jest dane raz na zawsze. Z wiekiem zwykle zaczyna ono szwankować, a na problemy skarżą się w dodatku coraz to młodsze osoby. Okazuje się, że zegar wcale nie musi być sprzymierzeńcem, a młode osoby, które dużo pracują, mało śpią, nie dbają o siebie często wyglądają na dużo starsze, niż są w rzeczywistości. Niestety na tryb życia często nie można nic poradzić. Można jednak spróbować wprowadzić pewne zmiany, które w jakiś sposób złagodzą działanie stresu i niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce nie tylko dodaje energii, ale znacząco poprawia również wygląd. Podobnie jest ze sportem, który sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki, a dodatkowo dodaje wyjątkowej energii. Osoby zabiegane powinny też docenić kosmetyki, których w drogeriach, a nawet w marketach można znaleźć coraz więcej. Na co dzień zdecydowanie najważniejsze są dobre oczyszczenie i nawilżenie skóry. Nie można też zapomnieć o ochronie przed słońcem. Z czasem jednak dobrze jest zastanowić się nad różnymi zabiegami kosmetycznymi. Galwanizacja nie jest szczególnie inwazyjna i sprawdza się do poddania skóry działaniu prądu stałego. Tak pobudzona nie tylko zyskuje lepsze ukrwienie, ale również zaczyna produkować znacznie więcej kolagenu. Z kolei do nawilżenia idealny jest kwas hialuronowy.

Młoda i promienna cera mimo upływu lat

Dbanie o siebie to pierwszy krok do tego, żeby na długie lata cieszyć się doskonałym zdrowiem i młodym wyglądem. Co jednak łatwo jest powiedzieć, trudno jest wprowadzić w życie. Chociaż człowiek zdaje sobie sprawę, że ma wpływ na siebie i swoje zdrowie, to jednak często o tym zapomina, nie dba o siebie, a zmiany w stylu życia wprowadza dopiero wtedy, kiedy zaczyna mu brakować energii, a samo zdrowie wyraźnie zaczyna szwankować. Młode pokolenie podchodzi jednak do tego wszystkiego z większym rozsądkiem. Młodzi ludzie, chociaż ciężko pracują, nierzadko pod presją czasu, są narażeni na stres w pracy i biorą udział w wyścigu szczurów, to jednak coraz częściej zaczynają do swojego życia wprowadzać też zmiany, które jakoś pomagają osiągnąć pewną równowagę. Stres świetnie rozładowuje odpoczynek i sen, energii dodaje zdrowa dieta i sport. Wygląd również można poprawić, zapewniając skórze odpowiednią pielęgnację. Dobre efekty przynieść mogą również rozmaite zabiegi, które oferuje się w salonach kosmetycznych i gabinetach klinik medycyny estetycznej. Botoks traci na popularności, ale za to coraz bardziej zaczyna się doceniać wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego. Skuteczna jest również galwanizacja. Podczas zabiegu skórę poddaje się pod działanie prądu stałego. Pod jego wpływem nie tylko poprawia się ukrwienie skóry, ale również i zwiększa się produkcja kolagenu odpowiedzialnego za podtrzymanie zdrowego wyglądu.

Cynkowanie jako proces galwanizacyjny

Jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie w każdym gospodarstwie domowym, szczególnie na wsi była wanna ocynkowana. Służyła ona do prania ubrań, a nawet do kąpieli, bo na wsiach w wielu domach nie było wtedy jeszcze łazienki. Takie wanny były dość tanie i służyły na bardzo długo. Ten przedmiot to niezbędnik każdej gospodyni. Nawet podczas świniobicia korzystano z takich wanien, aby chwilowo przetrzymywać tam mięso lub inne półprodukty. Cynk to metal o symbolu Zn. Nie wchodzi on w reakcję z wodą i z powietrzem, głównymi sprawcami korozji. Właśnie dlatego pokrywa się nim warstwy metalu, który już na wodę i na powietrze nie jest odporny. Nic zatem dziwnego, że cynkuje się właśnie wanny, czyli przedmioty które z wodą mają wiele wspólnego. Podczas działania szkodliwych czynników na ocynkowaną powierzchnię to cynk pierwszy ulega korozji. W efekcie tego procesu wyzwalają się związki, które chronią przed korozją głębsze warstwy metalu. Cynkowanie, w porównaniu z innymi procesami galwanizacyjnymi takimi jak niklowanie, chromowanie czy złocenie jest bardzo tanie. Właśnie dlatego zastosowało szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Zabezpiecza się tak wszelkie śruby, nakrętki, druty i blachy. Proces ten wykorzystuje się zatem w przemyśle maszynowym, elektrotechnicznym i lotniczym i w wielu innych.

Miedziowanie jako proces galwanizacji

Miedziownie to pokrywanie przedmiotów warstwą miedzi. Miedź to czerwony metal o symbolu chemicznym Cu. Dobrze przewodzi ciepło i prąd. Właśnie dlatego znajduje zastosowanie szczególnie w przemyśle maszynowym i elektrotechnicznym. Z uwagi na ten walor miedzią pokrywa się róże części mechaniczne. Dobrze to chroni przed nawęglaniem podczas działania ciepła. Miedź niestety szybko się utlenia pod wpływem działania dwutlenku węgla. W efekcie na zewnętrznych powłokach pojawia się nieestetyczny, zielony nalot zwany patyną. Natomiast tam, gdzie natężenie CO2 jest szczególnie duże, powstaje czarny nalot – siarczek miedzi. Z uwagi na tę niedogodność miedziowanie nie daje już tak dobrych efektów wizualnych. Miedzianie świeczniki i inne domowe antyki stracą szybko na wyglądzie. Nie oznacza to jednak, że miedziowania nie wykonuje się w celach dekoracyjnych. Wcześniej wykonuje się jednak zabieg pasywowania. Dzięki pokryciu specjalną warstewką przedmiot chroniony jest przed utlenianiem i ciemnieniem. Jeśli oba procesy zastosuje się prawidłowo to efekty wizualne są bardzo piękne. Miedziowane przedmioty nadają się do antycznych wnętrz i dobrze czują się w towarzystwie ciężkich, zabytkowych mebli. Miedziowanie jednak najbardziej sprawdza się jako materiał podkładowy pod inne metale, zapewniając dobrą przyczepność całych warstw. Miedź kładzie się pod nikiel, cynę i srebro.

Niklowanie jako proces galwanizacji

Niklowanie to drugi popularny proces galwanizacji. wykonuje się go dość często. Proces ten polega na pokrywaniu przedmiotów, najczęściej stalowych powłoką niklu. Nikiel, pierwiastek o symbolu Ni to srebrzystobiały, połyskujący metal. Idealnie nadaje się procesów galwanizacji, ponieważ ma on dużą odporność na ścieranie i korozję. Nic zatem dziwnego, że pokrywa się nim stalowe przedmioty w celu ich zabezpieczenia. Niklowanie ma trzy zastosowania. Po pierwsze, o czym już była mowa, wykonuje się go w celach ochronnych. Po drugie, proces ten tak jak chromowanie ma walory estetyczne. Po trzecie niklowanie jest procesem przygotowawczym pod inne zabiegi galwanizacyjne. Na przykład przedmiot pokrywa się najpierw warstwą chromu, a następnie warstwą niklu. Wtedy taki przedmiot będzie najdoskonalej zabezpieczony, a i jego walory estetyczne też będą wysokie. Jednak cena też do najniższysz nie należy w porównaniu z przedmiotem tylko chromowanym lub tylko niklowanym. Samo bowiem niklowanie gorzej wygląda niż chromowanie, ponieważ przedmiot nie błyszczy się już tak ładnie. Mogą też pojawić się jakieś drobne, ale widoczne odbarwienia. Istnieją dwa rodzaje niklowania. Pierwszy z nich to niklowanie elektrotechniczne, które wykonuje się przy użyciu prądu. Drugi rodzaj to niklowanie chemiczne. Wykonuje się je bez użycia prądu i stosuje się tutaj domieszkę fosforu.

Chromowanie jako proces galwanizacji

Chromowanie to jeden z najczęściej wykonywanych procesów galwanizacji. Wykorzystuje się go w armaturach łazienkowych, motoryzacji, a nawet elektronice. Chromowanie polega na pokrywaniu przedmiotów warstwą chromu. W efekcie tego procesu dany przedmiot jest zabezpieczony przed ścieraniem i korozją. Jednak ochrona to nie jedyna zaleta. Bardzo ważne są tutaj walory estetyczne. Pokryte chromem przedmioty ładnie się błyszczą i mają piękny srebrno-metaliczny połysk. Chromowanie wykorzystuje się w zderzakach samochodu, w elementach kierownicy, klamkach samochodowych oraz innych elementach ozdobnych. W armaturze łazienkowej chromem pokrywa się baterie łazienkowe, półeczki na kosmetyki, wieszak na papier toaletowy, pojemnik na mydło i wiele innych przedmiotów. Klienci lubią przedmioty chromowane w łazience. Prezentują się one o wiele korzystniej niż ich odpowiedniki wykonane z plastyku. Elementy chromowane w łazience dobrze znoszą wilgoć. Niestety jeśli woda jest z kamieniem, to powstają brzydkie zacieki. Można je jednak łatwo usunąć. Trzeba tylko uważać, żeby wybrać właściwy detergent. Niektóre z nich, szczególnie te, którymi myje się toaletę, mogą uszkodzić warstwy chromu. Powstaną wtedy brzydkie i nieestetyczne zacieki, które już się niczym nie usunie. Usunięcie starej i zniszczonej warstwy chromu było by bardzo kosztowne i w takim wypadku zostaje tylko zakupienie nowej baterii.

Co to jest galwanizacja

Jeśli zrobiłoby się sondę uliczną i zapytało przypadkowych przychodniów, co to jest galwanizacja, to niewielu udzieliłoby prawidłowej odpowiedzi. Zapewne większość nie wiedziałaby nic na ten temat. Tymczasem chociaż niewielu jest w stanie powiedzieć co to jest galwanizacja, to praktycznie każdy ma z tym procesem, a raczej jego efektami do czynienia. Otóż galwanizacja to pokrywanie różnych elementów warstwą metalu. Metale, które służą przykrywaniu są różne. Najczęściej jest to miedź, cynk, chrom i nikiel. Tworząc od tych metali nazwy procesów, otrzymujemy podstawowe rodzaje galwanizacji, czyli miedziowanie, cynkowanie, chromowanie i niklowanie. Celem tych procesów jest ochrona przedmiotów, na przykład przed korozją i innymi rodzajami zniszczeń. Galwanizacja ma jeszcze inne przeznaczenie, z którym każdy z nas styka się na co dzień. Otóż efektem tego procesu jest piękny wygląd. Każdy z nas cieszy się wyglądem chromowanych baterii łazienkowych, które pięknie się błyszczą lub miedzianym świecznikiem, który tak naprawdę nie jest z miedzi wykonany. Z galwanizacją styka się też każdy użytkownik samochodu bądź motocyklu. Pięknie błyszczące się kołpaki oraz elementy karoserii to właśnie efekt galwanizacji. Okazuje się zatem, że za tym obco brzmiącym terminem kryje się działanie, z którym każdy ma do czynienia na co dzień.